NABOŻEŃSTWA

Nabożeństwa w naszym kościele odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10:30 i w czwartki o godz. 18:00 oraz okazjonalnie. Ich głównym celem jest spotkanie wspólnoty i skupienie naszej uwagi na Bogu. Nabożeństwa są otwarte dla każdego, bez względu na przekonania i doświadczenia.

 

 

 

Nabożeństwo niedzielne trwa ok. 2 godziny i składa się z kilku stałych elementów:

– uwielbienie w pieśniach: zespół muzyczny prowadzi wszystkich w kilku utworach, których treść skupiona jest na Bogu, tekst wyświetlany jest na ścianie dzięki czemu każdy może się dołączyć.

– modlitwa: praktykujemy różnorodne jej formy indywidualną (w ciszy lub na głos) oraz w małych grupkach

– kazanie: 30-minutowe nauczanie dotyczące życia chrześcijańskiego oraz odkrywania prawd biblijnych dzięki którym słuchacze wiedzą jak zastosować głoszone słowo w codziennym życiu by oddawać Bogu chwałę w ten sposób.

– Wieczerza Pańska: jest to część nabożeństwa która ma miejsce po kazaniu zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca oraz w Wielki Piątek. Podczas Wieczerzy Pańskiej wspominamy śmierć Jezusa Chrystusa spożywając macę i wino jako symbole ciała i krwi Pańskiej

W czasie przebiegu nabożeństwa osoby prowadzące informują kiedy jako wspólnota mamy stać lub siedzieć aczkolwiek są to jedynie sugestie do których nie trzeba się stosować.

Podczas nabożeństw odbywają się zajęcia dla dzieci w wieku 3-12 lat, które nazywamy Szkółką Niedzielną. Posiadamy też pokój dla rodziców z małymi dziećmi w którym można słuchać nabożeństwa przez głośniki.

Po nabożeństwie każdy może zostać na kawę/herbatę w kawiarni budynku naszego kościoła, aby porozmawiać z innymi i poznać się bardziej.

Jeśli chodzi o ubiór, to w tym zakresie istnieje dowolność, stosowna do okazji.

 

 

Dodatkowo organizujemy nabożeństwa w każdy czwartek o godz. 18:00 podczas których skupiamy się głównie na śpiewie, modlitwie dziękczynnej i oczekiwaniu na działanie Ducha Świętego.

NABOŻEŃSTWA NIEDZIELNE

NABOŻEŃSTWA CZWARTKOWE

SOCIAL MEDIA

KONTAKT

PASTOR: 509 787 838

KANCELARIA: 515 379 962

e-mail: chelmbaptysci@gmail.com

KOŚCIÓŁ CHRZEŚCIJAN BAPTYSTÓW, ZBÓR W CHEŁMIE

UL. OGRODOWA 56

22-100 CHEŁM

ADRES